Aktuality

novinky, akcie, zľavy a všetko zo sveta okolo Motomaxxu

motomaxx Racing Team

Tím vo svetovom preteku Endurance na Slovakia Ringu

Túžba zúčastniť sa náročného závodu svetovej úrovne spojila dohromady tím jazdcov, mechanikov a ďalších nadšencov, a tak v 8h závode na Slovakia Ringu ste v roku 2017 mohli prvýkrát držať palce slovenskému motomaxx Racing Teamu.

Tím skúsených pretekárov v zložení jazdcov Vladimír Ruža, Juraj Knezovič a Jakub Jantulík pretekal v triede Superstock na motocykli Kawasaki ZX10R, pripravenom Borisom Mentelom v novozámockom motomaxxe. Vyčerpávajúci 8h závod bol nielen skúškou spoľahlivosti motocykla, ale aj pripravenosti celého tímu.

8 hodinový svetový enduranční závod FIM EWC na Slovakia Ringu priniesol horúce chvíľky a preveril schopnosti všetkých členov motomaxx racing teamu. Aj napriek poctivé príprave motocykla, zázemia aj samotných jazdcov prišli priamo v závode nečakané technické problémy, ktoré pripravili tímu vcelku krušné momenty. Aj tieto situácie k endurance patrí a nečakané zvraty robia túto súťaž jedinečnú a divácky zaujímavú. Napriek tomu všetkemu si motomaxx racing team s problémom dokázal poradiť a závod úspešne dokončil.

Náročný závod tím odštartoval slovenských tím z 28. pozície. Netrvalo však dlho a jazdec nečakane zašiel do boxu s tým, že sa na motorke prejavuje problém s radením. Tím mechanikov okamžite zapracoval, však porucha takého rozsahu si vyžiadala daň v podobe značné časové straty. Cez to všetko dokázal motomaxx racing team dôjsť do cieľa klasifikovaný na 23. mieste celkovo a jedenástom medzi motocykly špecifikácie Superstock.

A v roku 2018 sme znovu na mieste činu

Aby sme nevyšli z formy, zopakujeme si 8h závod aj v roku 2018, a to konkrétne 12.5.2018 opäť na Slovakia Ringu! Tešiť sa môžete na kompletný tím s miernou obmenou- motocykel Kawasaki ZX10R budú sedlať Juraj Knezovič, Vladimír Ruža a Peter Duchyňa.


Naši pretekári

Vladimír Ruža

 • 6- násobný majster Slovenska v triede Superbike a Superstock 1000
 • Vicemajster Rakúska v triede Superbike
 • Vicemajster Českej republiky v tiede Superstock 600
 • Vicemajster v šampionáte Alpe Adria v triede Superbike

Juraj Knezovič

 • Vicemajster Slovenska v triede Superbike   
 • 3. miesto v Majstrovstvách Slovenska v triede Superbike
 • 5. miesto v Majstrovstvách Slovenska v triede Superstock 1000
 • Vicemajster v šampionáte Alpe Adria v triede senior SST 1000
 • 4- násobný Majster Slovenska v kat. Supermoto v triede Open
 • Medzinárodný majster Maďarska v kat. Supermoto v triede S2

​Peter Duchyňa

 • Majster Slovenska v triede Superbike   

 

Manažér tímu

Boris Mentel, motomaxx slovakia, s.r.o.

 

Tímoví mechanici

Boris Mentel, Richard Čajkovič, Daniel Merica, Michal Solík, Gašper Čarman


Ďakujeme svojim hlavným partnerom:

BIO-CIRCLE  https://www.facebook.com/BioCircleNA

TRIPSY http://tripsy.sk/

CIKAUTXO  https://www.facebook.com/pages/Cikautxo-SK/857686190925776

DUERO CLEAN

 

Ďakujeme partnerom

Polynova, Pastorkalt, Peterson Technik, Tajpan, Elf, SV Moto Racing, Kerkosand, Agrofarma Budmerice s.r.o., K-Tech a Dunlop.

 

 

 

 

 

klikni pro velký obrázek

Fotogaléria

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek
x

Dopytový formulár

MENO A PRIEZVISKO

E-mail

Telefón

Vaša správa

Budeme Vás kontaktovať v čo najbližšej dobe.

Súhlasím so zásadami zhromažďovaní a spracovaní osobných údajov